Historia firmy

INTER-DIAMENT® jest polską firmą produkującą narzędzia ścierne supertwarde i konwencjonalne. Początki działalności firmy sięgają lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Blisko ponad czterdziestoletnia obecność na rynku krajowym i zagranicznym sprawiła, że firma cieszy się dobrą reputacją jako solidny dostawca narzędzi ściernych o wysokim poziomie jakościowym wśród klientów krajowych i zagranicznych.

Strategia działania firmy opiera się na Systemie Zarządzania Jakością opracowanym według norm PN ISO 9001:2015 wdrożonym w 2002 roku.

Wiedza naszej firmy opiera się o długoletnie doświadczenie jej założycieli Zbigniewa Kacprzyckiego oraz Eugeniusza Sarneckiego których doświadczenie branżowe sięga początków lat 60-tych. Potwierdzają to liczne branżowe patenty.

Produkcja supertwardych narzędzi ściernych jak również nowoczesnych, wysokowydajnych ściernic na bazie materiałów konwencjonalnych pozwala firmie dostarczać produkty do firm działających w niemal wszystkich gałęziach przemysłu. Polityka jakości firmy i stałe ukierunkowanie na rozwój przyczynia się do wzrostu zaufania klientów krajowych i zagranicznych. Obecność produktów firmy na wielu europejskich rynkach jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Jesteśmy czołowym producentem narzędzi ściernych na polskim rynku. W swojej ofercie posiadamy następujące kategorie narzędzi ściernych:
– ściernice diamentowe i borazonowe o spoiwie żywicznym
– ściernice diamentowe i borazonowe o spoiwie galwanicznym
– ściernice borazonowe i diamentowe o spoiwie ceramicznym
– ściernice z elektrokorundu i węglika krzemu o spoiwie ceramicznym
– ściernice borazonowe i diamentowe o spoiwie metalowym
– ściernice do ostrzenia narzędzi z PCD/PCBN
– skrawające płytki kompozytowe
– obciągacze diamentowe

Pracujemy z najlepszymi

Ściernice firmy INTER-DIAMENT® pracują w wielu gałęziach przemysłu. Można tu wymienić przemysł łożyskowy, maszynowy, motoryzacyjny, lotniczy, drzewny, meblowy, szklarski, jubilerski oraz wiele innych.

INTER-DIAMENT® specjalizuje się w dostarczaniu wyrobów dokładnie odpowiadającym oczekiwaniom klientów. Wykonuje indywidualne projekty na wyroby nietypowe z krótkim czasem realizacji.

Poza działalnością produkcyjną firma prowadzi serwis połączony z doradztwem technicznym w zakresie doboru specjalistycznych narzędzi do określonych przypadków obróbki ściernej różnych materiałów, w tym także nietypowych trudnoobrabialnych o wysokich wymaganiach jakościowych obrabianych powierzchni.

Nasza misja

Misją firmy jest dalszy rozwój asortymentu narzędzi supertwardych z uwzględnieniem najnowszych technologii obróbki ściernej trudnoobrabialnych materiałów.

Firma skupia się na zrozumieniu potrzeb i oczekiwań klientów.

Głównym celem jest stworzenie wszelkich warunków, aby nazwa firmy Inter-Diament kojarzyła się z jakością, rzetelnością, terminowością i profesjonalizmem. Zapewniamy, że realizacja powyższych założeń jest przedmiotem naszej stałej troski i zaangażowania wszystkich pracowników.

Działalność charytatywna

Firma INTER-DIAMENT od wielu lat podejmuje działania mających na celu wsparcie różnych organizacji non-profit, społeczności lokalnych lub innych inicjatyw charytatywnych.

Polityka jakości

Cele polityki jakości i strategii rynkowej firmy są następujące:

Produkowanie wyrobów na najwyższym poziomie

Wnikliwe śledzenie i analizowanie potrzeb naszych Klientów

Rzetelna i szybka informacja o nowouruchamianych wyrobach

Stała poprawa obsługi Klientów

Wzrost udziału w sprzedaży na rynku krajowym i zagranicznym

Patenty